تامین مالی چهار طرح صنعتی از سوی بانک صنعت و معدن در نخستین روزهای سال جدید

اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور
19ام فروردین 1396
خروج غیر تورمی از رکود در دولت یازدهم
19ام فروردین 1396

تامین مالی چهار طرح صنعتی از سوی بانک صنعت و معدن در نخستین روزهای سال جدید

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

به گزارش پایگاه خبری بانک صنعت و معدن ، مجتمع صنعتی لاستیک بارز، کیمیا کاشت اطبا، فولاد روهینا و فرش افشار زرینه میاندوآب چهار طرح صنعتی هستند که از سوی بانک یاد شده، تامین مالی شدند.

برپایه این گزارش، مجتمع صنعتی لاستیک بارز در شهر صنعتی دهگلان سنندج ( کردستان ) افتتاح شد و این شرکت مبلغ 94 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 220 میلیارد ریال ( 22 میلیارد تومان) تسهیلات ریالی دریافت کرد.

این واحد صنعتی قرار است سالانه 44 هزار تن، برابر با 6 میلیون حلقه تایر رادیال سواری و وانت تولید کند و این کارخانه برای 960 نفر اشتغال مستقیم و پنج هزار نفر اشتغال غیر مستقیم را فراهم کرد.

همچنین شرکت کیمیا کاشت اطبا با بهره مندی از تسهیلات بانک مزبور به میزان 35 میلیارد ریال ( 3.5 میلیارد تومان ) و ایجاد اشتغال 64 نفر، ایمپلنت های دندانی تولید می کند.

علاوه براین، افتتاح طرح صنعتی فولاد روهینا در شهرستان دزفول ( خوزستان )، که سالانه بیش از دو میلیون تن فولاد تولید خواهد کرد، می‌تواند به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی شمال استان خوزستان فعالیت داشته باشد و با افتتاح کامل این پروژه برای بیش از یکهزار نفر اشتغال مستقیم و بالغ بر دوهزار نفر اشتغال غیر مستقیم فراهم شد.

واحد فولاد سازی مزبور در مرحله نخست، سالیانه 450 هزار تن میلگرد فولادی تولید می کند که این ظرفیت تا 1.5 میلیون تن افزایش خواهد یافت و قرار است ظرفیت تولیدی این کارخانه در یک برنامه 2 ساله به حدود سه میلیون تن برسد.

تامین مالی 100 میلیون یورویی مرحله دوم طرح فولاد روهینا که تاکنون 40 درصد از مراحل پیشرفت خود را پشت سر گذاشته، از جمله این اقدامات است و با به بهره برداری رسیدن آن برای 445 نفر در منطقه فرصت شغلی ایجاد شد.

علاوه براین طرح نوسازی و بهسازی شرکت فرش افشار زرینه میاندوآب از دیگر واحد های تامین مالی شده بانک یاد شده است که برای نوسازی و بهسازی آن 116 میلیارد ریال تسهیلات ثابت ریالی تخصیص یافت ومیزان اشتغالزایی آن 55 نفر است که سالیانه بیش از 200 هزار متر مربع فرش ماشینی تولید خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *