استقبال وزارت نیرو از تشکیل کارگروه تسهیل صادرات بخش خصوصی آب و برق

بخشودگي جرائم قابل بخشش مالياتهاي مستقيم وقانون ماليات برارزش افزوده
2ام خرداد 1400

استقبال وزارت نیرو از تشکیل کارگروه تسهیل صادرات بخش خصوصی آب و برق

??????????

به‌گزارش شنبه تارنمای وزارت نیرو، «علیرضا دائمی» امروز (شنبه) در دیدار با تشکل‌های خصوصی بخش برق در ساختمان ستادی این وزارتخانه درباره این پیشنهاد یکی از شرکت‌های بخش خصوصی گفت: با توجه به سهم صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور و رتبه برتر این وزارتخانه در چند سال گذشته در بین سایر وزارتخانه‌ها، تشکیل این کارگروه می‌تواند در حل سریع‌تر مشکلات این بخش موثر باشد.

دائمی تاکید کرد دولت نمی‌تواند نقش رقیب، تولیدکننده یا صادرکننده را داشته باشد و باید شرایط لازم را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کند.

به گفته این مسوول، صنایع نیز باید جایگاه خود را بشناسند و با خودباوری، حضور گسترده تری در بازار جهانی داشته باشند؛ زیرا بدون «توسعه صادرات، ایجاد شرکت‌های بین‌المللی، توانمندسازی آنها و افزایش ظرفیت این شرکت‌ها برای حضور در مجامع جهانی»، مشکلات این بخش رفع نمی شود.

وی تصریح کرد: برای توانمندسازی شرکت‌های خصوصی باید بازار سرمایه فراهم شود که در این زمینه نقش سرمایه‌گذاران خارجی و خطوط اعتباری و بانک‌ها بسیار مهم است و تقویت این بخش را به دنبال دارد.

دائمی تاکید کرد باید ظرفیت‌ها به شکل واقعی در اختیار صنایع قرار گیرد و دولت در این زمینه موظف است تنظیم مقررات، تسهیلگری و نظارت بر مقررات را به گونه‌ای اعمال کند که در عرصه بین المللی و داخلی، تولید و اشتغال را به عرصه عمل برسد.

وی افزود: پیش از برجام نیز ظرفیت‌های کشور دارای رشد بود اما با همکاری مضاعف و برنامه ریزی مشخص می‌توان رشد صادرات برق و خدمات و تجهیزات فنی و مهندسی را افزایش داد.

به گزارش ایرنا، چندی پیش وزیر نیرو تاکید کرد بخش خصوصی جایگاه ویژه‌ای در اجرای برنامه‌های وزارت نیرو دارد و این مهم حتی در انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی و لزوم استفاده آنها از مشارکت بخش خصوصی ایرانی به روشنی دیده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *