اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور

شاخص بورس با پیشتازی گروه خودرویی 114 پله بالا رفت
19ام فروردین 1396
تامین مالی چهار طرح صنعتی از سوی بانک صنعت و معدن در نخستین روزهای سال جدید
19ام فروردین 1396

اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور

خیرالله خادمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: پیش از این ریل گذاری 23 کیلومتر از این مسیر بین مهاباد – نقده به طول 23 کیلومتر به پایان رسیده و امروز ریل گذاری در مسیر نقده – ارومیه جهت اتصال این مرکز استان به شبکه ریلی کشور آغاز شد.

وی با بیان این که ریل گذاری بین نقده – ارومیه از دو نقطه از امروز( شنبه) آغاز شد، گفت: در روز جاری ریل گذاری در این مسیر از نقده آغاز شده و عملیات ریل گذاری دیگر در این مسیر از کیلومتر 55 آغاز شد و تا دو هفته دیگرعملیات ریل گذاری در این خط آهن از طرف ارومیه نیز آغاز می شود تا با اتمام این عملیات، شاهد تردد قطار و اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هزینه احداث خط آهن تبریز- مهاباد – ارومیه 4 هزار میلیارد ریال است که 2 هزار میلیارد ریال آن به ساخت ابنیه روسازی مسیر و سایر خدمات محور هزینه می شود و هم اکنون منابع مالی یک هزار میلیارد ریالی آن تامین شده و قرار این یک هزار میلیارد دیگر امسال برای آماده سازی این خط آهن در اختیار ما قرار گیرد.

خادمی بر اتصال 5 مرکز استان تا پایان دولت یازدهم به شبکه ریلی کشور تاکید کرد و گفت: در این طرح ارومیه، همدان، کرمانشاه و رشت به شبکه ریلی کشور متصل می شود و مسیر ریلی تبریز از طریق بستان آباد نیز بیش از 100 کیلومتر کوتاه می شود.

وی با بیان این که اتصال همدان به شبکه ریلی کشور به سرعت در حال انجام است، گفت: عملیات ساخت ایستگاه بزرگ راه آهن بستان آباد نیز روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد و خط آهن کرماشناه نیز در 5 نقطه عملیات ریل گذاری آن آغاز شده و در مسیر ریلی قزوین – رشت نیز در 4 نقطه عملیات ریل گذاری آن در حال انجام است.

خادمی تصریح کرد: توسعه شبکه ریلی کشور برای افزایش تردد بار، مسافر و ترانزیت کالا از مهم ترین اولویت های دولت یازدهم است و روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات ریل گذاری میانه به تبریز به طول 132 کیلومتر از مسیر بستان آباد آغاز شد تا این مسیر ریلی تا شهریورماه امسال به پایان برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *